Burada dikkat etmeniz gereken şey şu. Eğer SD Kartınız, USB/Flash Belleğinizdeki bilgileri yanlışlıkla sildiyseniz veya biçimlendirdiyseniz hiç bir şey yamadan doğrudan bu programı kullanın. Yani içerisine veri atmayın veya yeniden biçimlendirmeye kalkmayın.

1- Buradan (tıkla) verdiğimiz linkten Recuva programını bilgisayarınıza indirin. Programı çalıştırdıktan sonra İnstall diyelim.

2- Install dedikten sonra açılan pencereden “Run Recuva” diyelim.

3- Devamında açılan diğer pencerede Next diyoruz.

4- Kurtaracağımız verilerin tamamının geri gelmesi için All Files diyoruz ve ardından Next diyelim.

5- Devamında Browse kısmını klikleyerek verileri kurtaracağımız USB belleğini seçiyoruz ve Next diyoruz.

6- Son aşamada ise “Enable Deep Scan” deyip Start diyoruz. Ben “Enable Deep Scan” demeden yapmıştım. Bunu dediğinizde biraz zaman alacak ama daha detaylı tarama yapacaktır. (Benim fazla zamanım yoktu)

7- Tarama başladığında USB Bellek içindeki dosyaların kapasitesine göre bir zaman alacaktır. Benim “USB Bellekte” 3000 civarında fotoğraf bulunuyordu ve bu işlem 10-15 dakika kadar sürdü.  Bu tarama işlemi yapıldığı esnada masaüstünde kurtarılan dosyaları atacağınız bir klasör oluşturun ve bir isim verin.

8- İşlem (kurtarma) tamamlandığında aşağıdaki gibi bir pencere açılacak ve Filename yazan yeri klikleyiptüm dosyaların seçili hale gelmesini sağlıyoruz ve Recover diyoruz.

9- Recover dediğimizde karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacaktır. Hemen masaüstünde önceden belirlediğimiz boş klasörü seçip “TAMAM” diyoruz.

10- Ve verilerimiz (fotoğraf, resim, belge, dosya vs.) buraya atılmaya başlıyor. Bu işlemde aynı şekilde biraz zaman alabilir.

11- İşlem tamamlandığında aşağıdaki gibi bir bilgi ekranı gelecektir. Bu bilgilere baktıktan sonra klasöre gidip kurtarılan belgelerinize/fotoğraflarınıza bakabilirsiniz.

etiket:flash bellekten silinen dosyalar nasıl geri getirilirflash disk biçimlendirdikten sonra veri kurtarmaflash silinen dosyaları geri getirme cmdflashtan silinen dosyaları geri getirme programı türkçeflaştaki bilgileri geri getirme programısilinen dosyaları geri getirme programı türkçeusb bellekten silinen verileri kurtarmausb den silinen dosyalar nereye giderusb den silinen word dosyaları geri getirme